.

★★★★★

FAZIOLI F308

„Okręt flagowy” kolekcji Fazioli. Charakteryzuje się niezwykłą mocą brzmienia i niezwykłą wyrazistością harmoniczną, dzięki większej długości środkowych i niskich strun. Zawiera czwarty pedał stworzony przez Fazioli, umieszczony na lewo od trzech tradycyjnych pedałów, który zmniejsza skok młoteczków (przechodząc od wierzchołka samego młotka do struny), zmniejszając głośność dźwięku bez zmiany jego tembr. Ułatwia to również glissanda, szybkie pasaże
i legato in pianissimo.”

W grudniu 2022 roku Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. im prof. Józefa Świdra w Jastrzębiu-Zdroju stała się szczęśliwym posiadaczem fortepianu marki Fazioli. Zakup odbył się w ramach przetargu i opiewał na kwotę 600 tyś zł.  Inwestycja, która będzie miała wpływ na kształcenie młodych muzyków przez kolejne lata była możliwa dzięki funduszom pozyskanym od Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Centrum Edukacji Artystycznej i Fundacji JSW.

  Z okazji zakupu 03.02.2023 zorganizowano koncert inauguracyjny. Na fortepianie zagrał  Krzysztof Książek Laureat I  Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego na instrumentach historycznych, który wykonał utwory Maurice Ravela i Fryderyka Chopina dając niebywały popis swoich umiejętności równocześnie prezentując fantastyczne możliwości fortepianu.

Gości koncertu powitała dyrektor Gabriela Jaworska Dyrektor PSM w Jastrzębiu-Zdroju a całość z niesamowitą lekkością i charyzmą prowadził Pan profesor Adam Wibrowski.

Nasze wsparcie

Dziękujemy wszystkim, którzy wspierają działalność naszej jednostki!

Skip to content