29.10 2022 KONCERT Illusion of Movement

Fotorelacja poniżej.

WUWER/DANEK/DZIERŻĘGA/MYSZKOWSKI/FOLWARCZNY/SAVCHENKO

29.10.2022/18:00/Wstęp wolny

Zapraszamy na koncert fantastycznego młodego zespołu, którego liderką jest wokalistka Dominika Danek pochodząca z okolic Jastrzębia-Zdroju. Świetne kompozycje, nowe spojrzenie na muzykę.

Zespół utworzony w 2021 roku z inicjatywy Dominiki Danek i Macieja Wuwra. Pierwszy projekt zespołu nosi nazwę „Illusion of Movement”. Autorskie kompozycje w nim zawarte przejawiają silną kontrastowość , na której zależy zespołowi, od bardzo ścisłych elementów po swobodną improwizację.  Utwory te powstawały na przestrzeni ostatnich trzech lat, ciągle ewoluując wraz z wkładem każdego z członków. W skład zespołu wchodzą:

Dominika Danek

Wokalistka Jazzowa. Przez 10 lat uczyła się fortepianu klasycznego w Państwowej Szkole Muzycznej II st. im. Karola i Antoniego Szafranków w Rybniku. Obecnie studiuje wokalistykę jazzową u Dr. Izabeli Zając na wydziale jazzu ZPSM II st. Im. Chopina w Warszawie. Inspiracje czerpie z wielu źródeł, od wykonawców jazzowych takich jak Bill Evans czy Cecile McLorin Salvant oraz dorobek wytwórni ECM aż po muzykę Gospel i Spirituals.

Maciej Wuwer

Gitarzysta basowy. Swoje zdolności szkolił u m.in. Wojciecha Gąsiora i Jacka Niedzieli-Meiry. Przez 3 lata uczęszczał do prywatnej szkoły muzycznej KAHAL w Wodzisławiu Śląskim. Aktualnie Student 3 roku na Wydziale Jazzu „Bednarska” ZPSM II.st. im. F. Chopina w Warszawie u Prof. Andrzeja Święsa. Muzyk ma doświadczenie w pracy zarówno z małymi formacjami jak i muzyce big bandowej, grając np. z big bandem SUNNYBAND. Zafascynowany grą i podejściem kompozycyjnym twórców takich jak: Peter Eldh, Kenny Wheeler, Charles Mingus czy Vince Mendoza.

Adam Dzierżęga

Pianista jazzowy i klasyczny. Wielokrotnie nagradzany za osiągnięcia artystyczne i naukowe. Członek zespołu jazzowego „South Silesian Brass Band” oraz „Miejskiej Orkiestry Dętej RYBNIK”. Studiował fortepian jazzowy w klasie dr hab. Piotra Wyleżoła, w krakowskiej Akademii Muzycznej im. Krzysztofa Penderecekiego. Obecnie student Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej im. Karola i Antoniego Szafranków w Rybniku. Zajmuje się wykonawstwem szeroko pojętej muzyki jazzowej oraz klasycznej, a także rozrywkowej. Ponadto jest czynnym muzykiem kościelnym – organistą. 

Aleksander Myszkowski

Perkusista. Absolwent P.O.S.M. IIst. Im. M. Karłowicza w Poznaniu, na wydziale jazz’u i muzyki rozrywkowej. Laureat: „Tarnów Jazz Contest 2019”. Uczestnik wielu konkursów, festiwali, konferencji, wymian i warsztatów w Polsce i za granicą. Aktualnie student drugiego roku w P.S.J. Im. H. Majewskiego w Warszawie, w klasie prof. Krzysztofa Gradziuka. 

Gleb Savchenko

Saksofonista. Ukończył Mariupol College of Arts u Pavela Diachenko. Aktualnie Student wydziału jazzu PWSZ w Nysie w klasie Piotra Milwiw-Barona. Jest finalistą konkursu Yamaha Music Golf w Dubaju. Muzyką jazzową zainspirował się na festiwalu Leopolice Jazz Fest we Lwowie.

Łukasz Folwarczny

Trębacz. Ukończył PSM I stopnia im. Wojciecha Kilara w Wodzisławiu Śląskim oraz Zespół Państwowych Szkół Muzycznych w Żorach. Aktualnie student Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie na kierunku Jazz i muzyka estradowa pod opieką dr Piotra Schmidta. Muzyk z wieloletnim doświadczeniem w dziedzinie muzyki klasycznej, orkiestrowej oraz jazzowej i big-bandowej. Zainspirowany grą Freddiego Hubbarda oraz twórczością „Arta Blakey and the Jazz Messengers”.

FOTORELACJA

Skip to content