Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

KLASYCY WIEDEŃSCY WIECZOREM

15 czerwca 2023 @ 18:00 - 19:00

Zapraszamy na koncert pt. „KLASYCY WIEDEŃSCY WIECZOREM”

Wstęp bezpłatny/Wejściówki do pobrania  w portierni Państwowej Szkoły Muzycznej w Jastrzębiu-Zdroju

Duet Michalina Radzińska – skrzypce i Nadia Bojadżijew – wiolonczela wykonają najsłynniejsze utwory klasyków wiedeńskich J. Haudna, W.A. Mozarta oraz L. v. Beethovena

Nadia Bojadżijew
Absolwentka Akademii Muzycznej im. F.Chopina w Warszawie w klasie prof.Arnolda Rezlera, Musikhochschule w Hanowerze w klasie prof. Klausa Storcka oraz Akademii Muzycznej im. F.Nowowiejskiego w klasie Markusa Möllenbecka.
Podczas pierwszego tounée zagranicznego (17lat) do Danii, wraz z Panajotem Bojadżijewem-skrzypkiem, zagrała koncert z DR Radiosymfoniorkestret w Kopenhadze. Uczestniczyła w mistrzowskich kursach muzycznych w Łańcucie, Francji, Salzburgu i Warszawie, pracując z prof.Romanem Sucheckim, M.Nosowską, M.Flaksmannem, K.Storckiem,J.Bergerem, M.Möllenbeckiem, Paolo Pandolfo, prof.Elżbietą Stefańską.
Współpracowała z Polską Orkiestrą Radiową w Warszawie, Polską Filharmonią Kameralną w Gdańsku, Concerto Avenna, Estradą Filharmonii Narodowej w Warszawie, koncertując w Polsce i zagranicą.Jest w Archiwum Polskiej Piosenki i Rocka- nagranie płyty z Formacji WW. Brała udział w festiwalach, min. Muzyki Organowej i Kameralnej w Słupsku, Piaseczyńskiej Wiośnie Muzycznej.
Prowadzi bogatą działalność koncertową jako kameralistka, współpracując z cenionymi artystami oraz jako solistka min. Collegium Sanctae Caeciliae Varsoviensis  i Barokową Orkiestrą Akademii Muzycznej w Bydgoszczy.
Pełni funkcję koncertmistrza wiolonczel Orkiestry Symfonicznej „Sonata” w Warszawie, wykonującej dzieła symfoniczne polskich kompozytorów.
Ma na koncie wiele nagrań muzyki filmowej w Studiach S1 i S2 na Woronicza oraz koncertów w wielu miastach Polski.
W 2020 zagrała solo w Filharmonii Berlińskiej podczas koncertu „Verdi Nacht” w ramach trasy koncertowej po Niemczech.
W 2021 ukończyła studia u M.Möllenbecka i uzyskała w specjalności wiolonczela barokowa.
W sezonie artystycznym 2023/24 rozpocznie pracę w Fiharmonii Narodowej w Warszawie – w Dziale Edukacji – w programie koncerty z muzyką A.Vivaldiego, wykonywane na instrumentach historycznych.
Michalina Radzińska
Absolwentka Akademii Muzycznej im. F.Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie skrzypiec prof.Pawła Radzińskiego. W latach 2009-2011 rozwijała umiejętności w Scuola di Musica di Fiesole( Florencja, Włochy) w klasie prof.P.Vernikova.
Uczestniczyła w konkursach i przesłuchaniach zdobywając nagrody w konkursach międzynarodowych jako solistka i kameralistka (Polska, Austria, Włochy). Uczestniczyła w licznych kursach muzycznych (solistycznych oraz kameralnych) w Polsce (Żagań, Łańcut, Kraków, Bydgoszcz) i zagranicą (Finlandia, Szwecja, Szwajcaria, Austria, Niemcy, Włochy, Izrael), gdzie doskonaliła swoją grę pod  okiem takich mistrzów jak V.Pikajzen, P.Vernikov, V.Brodski, J.Kaliszewska,
K.A.Kulka, I.Volochine, E.Mazor, D.Zhu, M.Szykulski.
Występowała jako solistka i kameralistka w Polsce, Austrii, Białorusi, Finlandii, Hiszpanii, na Litwie, w Niemczech, Rosji, Szwajcarii, Szwecji, Ukrainie oraz we Włoszech.
Jako solistka występowała min.z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy, Orkiestrą Kameralną Collegium Musicum Sanctae Caeciliae, Orkiestrą Kameralną Academia Dell’Arco oraz Orkiestrą Symfoniczną PZSM w Bydgoszczy.
Współpracowała z takimi artystami jak V.Pikajzen, D.Sitkovetsky, P.Vernikov, P.Esswood, P.Vasks, J.Swoboda, J.M.Florencio, K.Meisinger, D.Połoński.
W 2016 uzyskała stopień doktora sztuk muzycznych broniąc dysertację pt. „Różnorodność form, stylów i interpretacji w wybranych dziełach George’a Enescu wydanych po śmierci artysty”.

Szczegóły

Data:
15 czerwca 2023
Godzina:
18:00 - 19:00

Organizator

Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. prof. J. Świdra w Jastrzębiu-Zdroju
Phone
32 47 63 705
Email
salakoncertowa@psmjastrzebie.pl
Zobacz witrynę: Organizator

Miejsce wydarzenia

Sala Koncertowa PSM w Jastrzębiu-Zdroju
13a Tadeusza Kościuszki
Jastrzębie-Zdrój, śląskie 44-330 Poland
+ Google Map
Skip to content