Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

Koncert na klarnet i fortepian w ramach Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego „Na drodze do nowej harmonii”

28 października @ 18:00 - 20:00

Zapraszamy na koncert w  ramach Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego „Na drodze do nowej harmonii” 28.10.2023 o godz. 18:00. Wstęp bezpłatny (bez wejściówek)

Zagrają dla Państwa:

Igor Františák (Czechy) –  klarnet

Wioletta Fluda-Tkaczyk – fortepian

Program:

Bohuslav Martinů (1890-1959) : Sonatina na klarnet i fortepian (1956)

Leoš Janáček – Sonata na klarnet i fortepian (1905)

Aleš Pavlorek – Meditace (2020), Burlesca (1999)

Adam Świerzyński – Pozdrowienie z Gdyni (1934)

 

O festiwalu:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny „Na drodze do nowej harmonii” 

W dniach 23 września do 28 października 2023 odbędzie się I edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego „Na drodze do nowej harmonii”

Koncerty odbędą się na terenie województwa małopolskiego oraz śląskiego w Akademii Muzycznej im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie, Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach oraz Sali Koncertowej PSM w Jastrzębiu-Zdroju oraz Kościele Św. Marcina w Krakowie.

Festiwal obejmie 6 koncertów muzyki z muzyką współczesną polskich i zagranicznych kompozytorów: W ramach projektu zaprezentują się artyści polscy i zagraniczni, m.in. Igor Františák (klarnet, Czechy), János Bálint (flet, Węgry), Marek Szlezer (fortepian, Polska), Kwartet Śląski (Polska) wykonując muzykę współczesnych kompozytorów m.in.: Krzysztofa Pendereckiego, Mikołaja Majkusiaka, Zbigniewa Bargielskiego, Aleša Pavlorka, Thomasa Emanuela Corneliusa.

Projekt ma na celu rozszerzenie konferencji naukowo-artystycznej zainicjowanej w roku 2007 w ramach działalności Katedry Instrumentów Dętych Drewnianych i Akordeonu Akademii Muzycznej im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie (AMKP). Zadanie realizowane przez Katedrę w latach 2007-2023 jest ciągle kontynuowane i rozwijane mając na celu przedstawienie szerokiego spektrum działań prowadzonych przez współczesnych artystów-muzyków. Celem zadania jest nakreślenie kontekstów historycznych a następnie przedstawienie współczesnych środków wyrazu oraz związanej z tym problematyki i praktyki wykonawczej na podstawie najnowszych utworów napisanych przez kompozytorów polskich i zagranicznych na obsady solowe i kameralne.

Kuratorami festiwalu są dr hab. Piotr Lato, prof. AMKP oraz dr Maciej Zimka. Festiwal został objęty patronatami medialnymi: TVP 3 Kraków, Radia Kraków oraz Polmic.pl

Organizatorem wydarzenia jest FUNDACJA AKADEMII MUZYCZNEJ IM. KRZYSZTOFA PENEDERECKIEGO W KRAKOWIE

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Kultura-Interwencje. Edycja 2023″

 

 

Szczegóły

Data:
28 października
Godzina:
18:00 - 20:00

Organizatorzy

Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. prof. J. Świdra w Jastrzębiu-Zdroju
FUNDACJA AKADEMII MUZYCZNEJ IM. KRZYSZTOFA PENEDERECKIEGO W KRAKOWIE

Miejsce wydarzenia

Sala Koncertowa PSM w Jastrzębiu-Zdroju
13a Tadeusza Kościuszki
Jastrzębie-Zdrój, śląskie 44-330 Poland
+ Google Map
Skip to content