25.03.2023 Koncert fortepianowy HYO LEE

25.03.2023/18:00/Wstęp bezpłatny (Wejściówki do pobrania w Państwowej Szkole Muzycznej w Jastrzębiu-Zdroju- Portiernia)

Serdecznie zapraszamy koneserów muzyki poważnej na niesamowitą ucztę dla duszy. Wybitny, młody pianista z Korei Hyo Lee zagra dla Państwa na naszym wyjątkowym fortepianie FAZIOLI m. in dzieła F. Liszta, Czajkowskiego, Prokofiewa.

O artyście

Hyo Lee urodził się w 2007 roku w Seulu. W wieku 5 lat rozpoczął naukę gry na fortepianie i skrzypcach. W 2014 r. przeniósł się do Moskwy i najpierw jako skrzypek wstąpił do Moskiewskiej Centralnej Szkoły Muzycznej. Następnie od 2016 roku zaczął zawodowo uczyć się gry na fortepianie.

W kwietniu 2017 roku, mimo że dopiero 6 miesięcy temu rozpoczął naukę zawodu pianistycznego, został laureatem IV międzynarodowego konkursu „Astana Piano Passion”, w Nur-Sultan (Astana). Ten konkurs zmotywował Hyo do poważniejszego studiowania gry na fortepianie. W kwietniu 2018 r. zdobył I nagrodę na fortepian i Grand Prix na skrzypce na Międzynarodowym Konkursie „Diament Muzyczny” w Moskwie, Rosja. W grudniu 2021 r. otrzymał III nagrodę na XII Międzynarodowym Konkursie „Arthur Rubinstein in Memoriam” w  Bydgoszczy.

Hyo Lee występował na scenach m.in. Yamaha-Hall w Moskiewskim Międzynarodowego Domu Muzyki, Sali Cortot i  Biblioteki Polskiej w Paryżu, w Filharmonii w Tule, Riazaniu, Muzeum Czajkowskiego w Klinie. Artysta rozwija własny świat muzyczny uczestnicząc w różnych kursach mistrzowskich na całym świecie m.in. na Letniej Akademii Uniwersytetu Muzyki i Sztuki w Wiedniu czy Międzynarodowych Kursach Mistrzowskich w Hamburgu w Akwizgranie i Letniej Akademii PyoengChang

Program:

1. Beethoven – Sonata No.8 Op.13 „Pathetique” (17′)

2.Tchaikovsky-Feinberg – Scherzo from the 6th Symphony „Pathetique” (9′)

3.Liszt – Reminiscenes de Norma S.394 (17′)

Przerwa

4. Mendelssohn – Fantasie Op.28 (12′)

5. Liszt – 2 Legends S.175 (17′)

6. Ginastera – Sonata No.1 Op.22 (15′)

Skip to content