Hania Ziemianin, Justyna Michałowska i Natalia Kowalik

9 czerwca 2022 r. w Raciborzu odbył się XIII Konkurs Wiedzy o Życiu i Twórczości Kompozytorów: Stanisław Moniuszko.
W konkursie wzięło udział sześć szkół muzycznych z województwa śląskiego. Naszą szkołę reprezentowała czwórka uczniów, którzy zostali wyłonieni w etapie szkolnym: Hania Ziemianin z kl. II c4 i Robert Piecha z kl. III c4 przygotowani przez Panią Paulinę Sochę oraz Justynka Michałowska i Natalka Kowalik – uczennice kl. V c6 przygotowane przez Panią Gabrielę Jaworską.
Warto dodać, że nasza szkoła wraz ze szkołami muzycznymi z Raciborza i Gliwic jest współorganizatorem odbywających się od kilkunastu lat konkursów. Co roku gospodarzem konkursu jest inna szkoła.
Uczestnicy konkursu musieli zmierzyć się z jak zwykle niełatwym testem pisemnym, który zawierał część słuchową oraz część teoretyczną. Część pierwsza konkursu polegała na rozpoznawaniu utworów Stanisława Moniuszki, natomiast w części drugiej należało wykazać się wiedzą na temat życia i twórczości kompozytora.
Po zakończeniu testu uczestnicy zostali zaproszeni na poczęstunek, a następnie odbył się koncert, podczas którego nagrodzono laureatów. Koncert prowadziła Pani Katarzyna Cwik, występowali uczniowie ze szkoły raciborskiej.
Nasze uczennice Hanna Ziemianin, Justyna Michałowska i Natalia Kowalik otrzymały wyróżnienia 🙂
Hania i Justynka w kategorii młodszych uczestników, a Natalia w kategorii uczestników starszych.
Gratulujemy serdecznie i życzymy kolejnych sukcesów!

Skip to content