Konkursy Międzynarodowe

Ważnymi wydarzeniami muzycznymi w Jastrzębiu-Zdroju są organizowane w PSM I i II st. co dwa lata międzynarodowe konkursy:

 Międzynarodowy Konkurs Orkiestr Dętych,
Międzynarodowy Konkurs “Instrumenty Dęte” oraz
 Międzynarodowy Konkurs Fletowy w Jastrzębiu-Zdroju.

Ten pierwszy organizowany był od 1985 roku. W jego zaistnienie włączyły się ówczesne władze miejskie, górnictwo oraz przede wszystkim miejscowi działacze kulturalni. Konkurs ten co dwa lata gromadził w Jastrzębiu-Zdroju setki młodych muzyków z całej niemal Europy, którzy grając w orkiestrach, rywalizują ze sobą o prymat najlepszego zespołu. Ostatnia jego 12 edycja odbyła się w 2007 roku.

Konkurs “Instrumenty Dęte” organizowany od 1996 roku przez Szkołę Muzyczną I i II st. sprowadza do Jastrzębia-Zdroju z Polski oraz innych krajów europejskich wybitnie zdolnych uczniów szkół muzycznych grających na instrumentach dętych. W murach jastrzębskiej szkoły muzycznej rywalizują ze sobą o miano najlepszych młodych instrumentalistów. Celem konkursu jest promowanie wybijających się młodych indywidualności muzycznych i stworzenie im szans na dobry start w drodze do kariery artystycznej. Pomysłodawcą i organizatorem powyższych konkursów był dyrektor szkoły dr hab. Stanisław Śmietana.

Międzynarodowy Konkurs Fletowy w Jastrzębiu-Zdroju, organizowany od 2010 r., adresowany jest do młodych flecistów, uczniów szkół muzycznych I i II stopnia lub innych tego typu placówek. Odbywa się w kategoriach: soliści oraz zespoły fletowe.

Państwowa Szkoła Muzyczna
I i II stopnia
im. prof. Józefa Świdra
ul. T. Kościuszki 13a
44-330 Jastrzębie-Zdrój
tel. +48 32 476 37 05

Inspektor Ochrony Danych Osobowych
Elżbieta Gorgosz 
biuro@bhpjanicki.pl 

Deklaracja dostępności

Przewiń do góry Skip to content