Recital organowy

Sekcja instrumentów klawiszowych serdecznie zaprasza uczniów, rodziców, nauczycieli oraz wszystkich zainteresowanych na RECITAL ORGANOWY naszego pedagoga, znakomitego organisty i kameralisty mgr Pawła Seligmana.

Paweł Seligman – organista, pianista, kameralista i pedagog. Ukończył z wyróżnieniem PSM II st. im. I. Paderewskiego w Cieszynie w klasie fortepianu doc. Janusza Seligmana oraz w klasie organów ad. Bogumiły Dunikowskiej. Absolwent Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach w klasie organów prof. Juliana Gembalskiego i ad. Zygmunta Antonika (2005). Odbył szereg warsztatów, kursów mistrzowskich i lekcji otwartych z zakresu gry i improwizacji organowej oraz wykonawstwa muzyki dawnej. W latach 1995-2008 był organistą kościoła św. Jana Nepomucena w Brennej Leśnicy. Był również pomysłodawcą i koordynatorem społecznej akcji „Organy dla Brennej Leśnicy”. Od 2008 r. jest organistą kościoła NMP Królowej Polski w Pogórzu k/Skoczowa (diecezja bielsko-żywiecka).

Jest nauczycielem w Państwowych Szkołach Muzycznych w Cieszynie oraz Jastrzębiu-Zdroju, gdzie prowadzi klasy organów. Ponadto jest kierownikiem artystycznym festiwali: „Letnich Koncertów Kameralnych”
w Gminie Brenna oraz „Wieczorów Muzyki Organowej i Kameralnej” w Pogórzu. Pomysłodawcą i kierownikiem artystycznym Cieszyńskiego Maratonu Bachowskiego – imprezy organowej o zasięgu ogólnopolskim. Pomysłodawcą, założycielem i managerem tria „Vox Tribus”. Jest członkiem Komisji Muzyki Sakralnej diecezji bielsko-żywieckiej. Ma na swoim koncie już 10 wydanych płyt CD, w tym z solową muzyką organową. Współpracuje jako akompaniator m.in. z Akademickim Chórem Politechniki Śląskiej, Chórem „Echo” z Zebrzydowic. W 2016 roku został odznaczony srebrną odznaką honorową Polskiego Związku Chórów i Orkiestr za działalność na rzecz amatorskiego ruchu chóralnego. W 2019 roku odznaczony Srebrną Odznaką Honorową „Za zasługi dla województwa śląskiego”. Koncertuje jako solista i kameralista w kraju i zagranicą (Wielka Brytania, Norwegia, Austria, Francja, Niemcy, Słowacja, Czechy).

Kontakt: (+48) 607 351 151; pabloseligman@gmail.com; https://seligman.pl

Skip to content