Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

KONCERT MUZYKI KAMERALNEJ

16 listopada @ 18:00 - 19:00

Zapraszamy na koncert KONCERT MUZYKI KAMERALNEJ, który odbędzie się 16.11.2023 o godzinie 18:00. Wstęp bezpłatny.

Marcin Hałat – skrzypce

Anna Miech – fortepian

W programie:

Ludwig van Beethoven – Sonata G-dur na fortepian i skrzypce op.30 nr 8

  • Allegro assai,
  • Tempo di Minuetto ma molto moderato e grazioso,
  • Allegro vivace

Antonin Dvořák – Romatische Stücke na skrzypce i fortepian op. 75 nr 1- 3

  • Allegro moderato,
  • Allegro maestoso,
  • Allegro appassionato

Grażyna Bacewicz- Sonata V na skrzypce i fortepianu

  • Moderato,
  • Nokturn,
  • Allegro inquietamente

 

O artystach:

Anna Miech – dr hab. prof. UŚ, pianistka, kameralistka, pedagog.

 

Absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie, w której studiowała w klasie fortepianu prof. Ludwika Stefańskiego i prof. Ewy Bukojemskiej. Swoje umiejętności doskonaliła na Międzynarodowych Kursach Pianistycznych w Niemczech, Francji i Austrii.

 Od 1988 roku związana jest z Instytutem Muzyki Wydziału Artystycznego UŚ, a od 1995 roku również ze Szkołą Muzyczną w Jastrzębiu-Zdroju. Prowadzi działalność artystyczną oraz dydaktyczno-naukową zwieńczoną przewodem doktorskim, a następnie przewodem habilitacyjnym. W swojej działalności naukowej koncentruje się głównie na problematyce związanej z muzyką kameralną, które to zagadnienia stały się tematem wydanej rozprawy pt. „Synergia w grze kameralnej w aspekcie pianistycznych środków wykonawczych”

Jako pianistka-kameralistka współpracuje z wieloma muzykami wykonując różnorodne gatunki muzyki kameralnej. Dokonała nagrań płytowych szeregu dzieł kameralnych. Koncertuje zarówno w kraju jak i za granicą, m.in. w Czechach, Słowacji, Grecji, Austrii i Francji.

 

Marcin Hałat – skrzypek, kompozytor improwizator, określany mianem artysty objawiającego nowy świat skrzypiec. Jego twórczość to synergia dwóch światów muzycznych świata jazzowego i klasycznego, które nieustannie się przenikają oraz nieprzerwanie ze sobą korelują, ukazując artystę nie dającego się zaszufladkować w żadnym z nich.

Marcin Hałat w swoich kompozycjach w niezwykły sposób łączy wizję muzyki współczesnej połączoną z elementami muzyki jazzowej i improwizowanej.

Artysta jest zapraszany zarówno na festiwale muzyki klasycznej , jak i festiwale muzyki jazzowej, improwizowanej, między innymi takie jak: Wielkanocny Festiwal L.van Beethovena, Violin Summit, które odbywa się w ramach Festiwalu Singera, Festiwal Kultury Żydowskiej, Festiwal Pianistów Jazzowych w Kaliszu, Kopenhagen Jazz Festival, United Europe Jazz festival, Wrocławski festiwal Jazzzowy Jazz nad Odrą, Leipziger Jazztage, Chopin in the City Festival/ Chicago. Współpracując z Sinfoniettą Cracovią występował na festiwalach.

Nagrywał dla takich wytwórni jak Sony Classical, Dux, Tv arte. Jego dyskografia zawiera zarówno płyty z repertuarem klasycznym, improwizowanym jak i autorskim.

W ostatnim czasie dokonał  prawykonania archiwalnych dzieł polskiego twórcy emigracyjnego Karola Rathausa dla wytwórni DUX Karol Rathaus – Piano Trios /2021 oraz Karol Rathaus – Chamber Works / 2022.Marcin jest liderem tria „The Owl”, które tworzy wraz z Krzysztofem Gradziukiem oraz Maciejem Garbowskim. Ich ostatnie albumy to „On the Way” oraz „Improcode” z gościnnym występem  Pablo Helda.

W swojej karierze artystycznej Marcin Hałat otrzymał szereg stypendiów między innymi Stypendium Ministerstwa Sztuki i Szkolnictwa Wyższego, Marszałka Województwa Śląskiego, Instytutu Adama Mickiewicza,

Jest doktorem sztuki, czynnym artystą oraz edukatorem. Wykłada na Uniwersytecie Śląskim. Regularnie koncertuje w kraju i zagranicą.

Szczegóły

Data:
16 listopada
Godzina:
18:00 - 19:00

Organizator

Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. prof. J. Świdra w Jastrzębiu-Zdroju
Phone
32 47 63 705
Email
salakoncertowa@psmjastrzebie.pl
Zobacz witrynę: Organizator

Miejsce wydarzenia

Sala Koncertowa PSM w Jastrzębiu-Zdroju
13a Tadeusza Kościuszki
Jastrzębie-Zdrój, śląskie 44-330 Poland
+ Google Map
Skip to content