Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Koncert- NeoQuartet

11 września @ 18:00 - 19:30

Zapraszamy na koncert NeoQuartet, który odbędzie się 11.09.2023 o godzinie 18:00.

Wstęp bezpłatny. Bez wejściówek

„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego, w ramach programu „Zamówienia kompozytorskie”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca”

 

W programie:

Paweł Szymański – „4 utwory na kwartet smyczkowy” (2013), 20’
Sławomir Kupczak – „Trwałość pamięci” na kwartet smyczkowy (2023), 30

 

O artystach:

NeoQuartet PL

Pasjonuje ich sztuka  i muzyka współczesna. Uwielbiają tworzyć, grać koncerty, przekraczać granice i burzyć zastałe schematy. Niezwykle sobie cenią możliwość współpracy z artystami wszelkich dziedzin sztuki i wzajemną inspirację. Fascynuje ich tworzenie więzi z publicznością, dawanie szansy przenoszenia się w inne wymiary i łapania nowej perspektywy patrzenia na świat.

Niezwykła energetyczność, pełne zaangażowanie, swoboda wypowiedzi i tworzenie nowych ścieżek rozwoju, to są cechy, które charakteryzują NeoQuartet.

 

NeoQuartet jest jednym z najciekawszych i najprężniej działających zespołów specjalizujących się w muzyce współczesnej w Europie. Jest laureatem prestiżowej Pomorskiej Nagrody Artystycznej. Był również nominowany do szeregu innych nagród (Sztorm Roku, Fryderyki). Zespół ma na koncie trzynaście płyt CD wydanych dla polskich, niemieckich, greckich i amerykańskich wytwórni.

 

Od 2017 roku NeoQuartet poszerzył swoje instrumentarium o elektryczne instrumenty smyczkowe midi, syntezatory oraz loopery, tworząc unikatowe zjawisko na światowej scenie muzyki nowej. W roku 2022 miała swoją premierę pierwsza płyta zespołu z autorską muzyką. Album „String Theory” wyznaczył nowe kierunki rozwoju kwartetu smyczkowego w XXI wieku.

NeoQuartet koncertuje w Polsce, jak i poza jej granicami. W latach 2012 – 2022 wykonał ponad 500 koncertów niemal  na całym świecie, grając  między innymi w tak prestiżowych salach jak Carnegie Hall w Nowym Jorku, czy Forbidden City Concert Hall w Pekinie.

 

Tworzą go: Karolina Piątkowska – Nowicka (1 skrzypce), Paweł Kapica (2 skrzypce), Michał Markiewicz (altówka) i Krzysztof Pawłowski (wiolonczela).

Zespół jest organizatorem własnego festiwalu NeoArte – Syntezator Sztuki, który corocznie od 2012 roku odbywa się w Gdańsku.

NeoQuartet w mediach:
https://neoquartet.pl/
https://www.facebook.com/neoquartet/
https://www.instagram.com/neoquartet/
https://www.youtube.com/@NeoQuartet
SPOTIFY

Szczegóły

Data:
11 września
Godzina:
18:00 - 19:30

Organizatorzy

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. prof. J. Świdra w Jastrzębiu-Zdroju
Stowarzyszenie NEOARTE

Miejsce wydarzenia

Sala Koncertowa PSM w Jastrzębiu-Zdroju
13a Tadeusza Kościuszki
Jastrzębie-Zdrój, śląskie 44-330 Poland
+ Google Map
Skip to content