O Sali Koncertowej

Państwowa Szkoła Muzyczna złożona jest obecnie z trzech połączonych ze sobą budynków, powstałych w różnym czasie. Początki sięgają 1938 r., zaś we wrześniu 2021 r. oddana zostanie do użytku najnowsza jej część – Sala Koncertowa.

plan

Trochę historii

Najstarszym budynkiem jest Willa mecenasa Józefa Witczaka z 1938 r., zwana – Amerykanką. W tym budynku mieszkał wraz z żoną Jarmiłą brat Józefa, Mikołaj Witczak, budowniczy jastrzębskiego uzdrowiska.

Główny budynek Szkoły mieści do 1990 r. mieści się w byłej siedzibie PZPR.
W 1995 r., nastąpiła rozbudowa Szkoły i obecnie Szkoła posiada 3 kondygnacje, w których mieszczą się sale lekcyjne, aula, sala kameralna i różnej wielkości sale lekcyjne.

Najmłodszą częścią Szkoły jest Sala koncertowa, której ukończenie jesienią 2021 r. zbiegnie się z uroczystościami zakończenia Roku Jubileuszowego 30-lecia powstania Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. , a także nadaniem Szkole patrona – Józefa Świdra, wybitnego śląskiego kompozytora i pedagoga .

Salę koncertową zaprojektowała firma SLAS Architekci Mariusz Komraus i Aleksander Bednarski, a głównym wykonawcą jest Firma Intravi z Żywca.

Skip to content