Początki improwizacji w grze indywidualnej i zespołowej

W dniu 23 listopada 2021 roku powitaliśmy po raz pierwszy w naszej szkole absolutnie wyjątkowego gościa. Był nim wykładowca  Instytutu Jazzu i Muzyki Rozrywkowej katowickiej Akademii Muzycznej – profesor Bernard Maseli.
Przyjechał do nas żeby spotkać się z młodzieżą naszej szkoły i przeprowadzić warsztaty pod tytułem „Początki improwizacji w grze indywidualnej i zespołowej”.
Licznie przybyli uczniowie mieli możliwość  pod czujnym okiem i uchem profesora spróbować swoich sił w procesie twórczym zwanym improwizacją ,a także zapoznać się z brzmieniem i techniką gry na wielu nieznanym im dotąd instrumentach perkusyjnych. Poznali też język komunikacji między muzykami na scenie podczas koncertu.
Drugą część spotkania wypełnił wirtuozowski recital profesora zagrany na elektronicznym instrumencie KAT i na wibrafonie. Publiczność wysłuchała  koncertu z dużym zainteresowaniem nagradzając owacjami brawurowo zagrane solówki. Jesteśmy głęboko wdzięczni profesorowi za przekazaną wiedzę i wspaniałe przeżycia artystyczne. Ten wieczór na długo pozostanie w naszej pamięci.

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content