Warsztaty pianistyczne z Jean-Bernard Marie

W dniu 28 października  2021 roku (czwartek) w naszej szkole odbędą się warsztaty pianistyczne prowadzone przez znakomitego pianistę i kameralistę Jean-Bernard Marie.

Pod jego okiem nasi pianiści będą mieli sposobność rozwijać swoje muzyczne i artystyczne horyzonty oraz doskonalić warsztat techniczny. Dla nauczycieli spotkanie to będzie okazją do wzbogacenia warsztatu pedagogicznego oraz wymiany doświadczeń.

Jean-Bernard Marie uważany jest za jednego z najciekawszych wirtuozów fortepianu swojego pokolenia. Urodzony na wyspie Mauritius jako dziecko emigruje do Australii. Studiuje w Konserwatorium w Sydney skrzypce, altówkę i fortepian. Jego profesorami są Josephine Bell i Igor Hmelnitsky. Następnie doskonali swoje umiejętności gry na fortepianie w Paryżu w Konserwatorium (CNSM) u prof. Ventsislava Yankoffa, następnie kontynuuje studia w Londynie z Geoffreyem Parsonsem.  Po studiach zaczyna międzynarodową karierę jako solista, a także kameralista, występując również z wielkimi śpiewakami w Europie, Azji, Stanach Zjednoczonych i Australii. Występuje w największych salach koncertowych, takich jak sala Pleyel i sala Gaveau w Paryżu, Wigmore Hall i Covent Garden (trzy recitale od 2002 r.) w Londynie, Sydney House Opera z Sydney Symphony Orchestra jako solista w Australii, Carnegie Hall w Nowym Jorku i wielu innych.  Jean-Bernard Marie jest odtwórcą wielu prawykonań i współpracuje z wieloma kompozytorami, takimi jak Michael Berkeley, Edmund Campion, Pascal Zavaro, Morgan Hayes, Oliver Knussen, Lowell Liebermann i inni.  Jest zapraszany na wiele festiwali, m.in.: Praque Spring, Printemps des Arts de Monte-Carlo, Proms (Royal Albert Hall) Cheltenham, Sydney Festival, Hong Kong Arts. Nagrał wiele płyt, dokonał również licznych nagrań dla BBC, Radio France, Bayerische Rundfunk, ABC i Radio Czeskie.

FOTORELACJA – tutaj

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content